Meble Plus Rynek Mebli Produkcja Mebli

Pomysł na lokal

Nasza droga – Łódź
2009-02-17

Tak jak łodzianie nie wyobrażają sobie swego miasta bez ulicy Piotrkowskiej, tak ta główna arteria nie byłaby sobą bez Klubu 97. Lubi tu przesiadywać David Lynch, podczas pobytów w Łodzi wpadają tu Beata Tyszkiewicz i Lech Wałęsa.

W tym roku mija właśnie 13. rocznica powstania lokalu. Od samego początku należy on do rodziny Zielińskich. Grzegorz Zieliński to jeden z najbardziej znanych łódzkich gastronomów. Klub prowadzi do spółki ze swoim synem, Maciejem. To już trzecie pokolenie rodu, który zajmuje się gastronomią w Łodzi.
Wszystko zaczęło się od ojca Grzegorza Zielińskiego – Zenona, który jeszcze w czasach komunistycznych prowadził restaurację. Kiedy schedę (czyli restaurację Dworek) po seniorze rodu objął Grzegorz, w Polsce ciągle jeszcze panowały czasy niesprzyjające prywatnej inicjatywie.
Dlatego dopiero w późniejszym okresie, tak zwanej transformacji, nastąpił trochę szybszy rozwój – przyznaje Grzegorz Zieliński.
Chociaż z powodzeniem mógłby otwierać kolejne lokale i restauracje w innych miastach Polski, nie wyobraża sobie życia poza rodzinną Łodzią. Nie ukrywa, że do tego miejsca czuje prawdziwy sentyment.
Przed Klubem 97 nasza rodzina prowadziła już restauracje w hotelu Centrum i w Savoy’u, a przede wszystkim Dworek, swego czasu uznawany za jedną z najlepszych i najpopularniejszych łódzkich restauracji – przyznaje Maciej Zieliński. – Piotrkowska Klub jest jednak szczególny z innych względów – to pierwszy lokal stworzony niemal od podstaw, gdzie tak dużą rolę odgrywa design, zaprojektowany z dbałością o każdy szczegół. Bez cienia przesady mogę powiedzieć, że ten lokal rzeczywiście jest „oczkiem w głowie” ojca.

Z całą pewnością zaś jest jednym z najefektowniejszych. Dwupiętrowy lokal w secesyjnej kamienicy przy Piotrkowskiej składa się z 11 sal utrzymanych w charakterystycznym stylu retro, łączącym szkło, metal i drewno. Wyróżnić tu można trzy strefy: klubową, restauracyjną i barową (według projektu Marka Janiaka i Wojciecha Saloniego). Niewątpliwą atrakcją jest piętrowy, oszklony ogródek, z którego roztacza się piękny widok na główną arterię miasta.
Unikamy jednoznacznych przyporządkowań. Swoje miejsce znajdą tu zarówno zwolennicy ekskluzywnej restauracji dla największych smakoszy jak i pubu, który z całą pewnością można zaliczyć do najlepiej wyposażonych wśród łódzkich lokali – przyznaje Maciej. (...)

Magdalena Kleban
fot: Monika Filipiuk, Jan Malec

Tekst w całości można przeczytać w papierowym wydaniu Restauratora 1/2009

 

Piotrkowska Klub 97

• właściciele – Grzegorz i Maciej Zielińscy
• menedżer – Dorota Jeziorak
• szef kuchni – Urszula Czyżak
• liczba sal – 11
• adres – ul. Piotrkowska 97
90–425 Łódź
tel + 48 (42) 630–65–73
mobile 604–192–209
biuro@97.com.pl
fax + 48 (42) 632–47–14

*******************

A' la carte

*******************

Z karty menu szefowa kuchni szczególnie poleca sałatkę – Ser Rokpol w otoczeniu wędzonych śliwek, świeżych owoców i malinowego winegretu (28 zł), Czerwony barszczyk z ciastem cebulowym lub kołdunami (10 zł) oraz Policzki wołowe w sosie Merlot z cynamonowymi z ziemniakami (34 zł). Na zamówienie gości restauracja realizuje specjalne zamówienia. Goście mogą wybierać z następujących propozycji: dziczyzna (comber z jelenia, udziec z sarny, dzik w całości) – od 215 zł, Prosiak faszerowany kaszą pieczony w całości – 1 800 zł (dla ok. 50 osób), Indyk w całości z farszem z bakaliami – od 300 zł, Udziec ze strusia z sosem cytrynowym – od 300 zł, wyśmienite ryby w całości (łosoś, sandacz, szczupak, sum, rekin) – od 150 zł.

*******************

Dossier

Grzegorz Zieliński jest jednym z największych łódzkich przedsiębiorców w branży gastronomicznej. Ma 55 lat. Prowadzi kilka spółek: z żoną, synem i bratem, z którymi wspólnie zarządzają czterema restauracjami, czterema pizzeriami, mają trzy stołówki, bary, jadłodajnie. Współpracują też z kilkoma franczyzobiorcami. Poważną częścią działalności firmy jest działalność cateringowa.

*******************

 

Komentarze
Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj komentarz bądź pierwszy.

tytuł


treść komentarza


Imię i Nazwisko (lub pseudonim)


E-mail


SPA BUSINESS DOMY DREWNIANE Łazienka Salon i Sypialnia Meble Plus Najlepiej Sprzedawane PROJEKTY DOMÓW Podłogi i Ściany PRODUKCJA MEBLI restaurator RYNEK MEBLI Świat Łazienek i Kuchni Świat Alkoholi Urządzamy Łazienki Drinki Urządamy Kuchnie Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Oświetlenie
Strona głównaPrenumerataReklamaArchiwumO nasRedakcja

Copyright by Publikator Sp. z o.o. 2018, webmaster: webpublikator.com.pl
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego portalu. Więcej o plikach cookies w regulaminie.

Publikator Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, 15-425 przy ul. Cieszyńska 3a, wpisaną do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
nr KRS 0000084741, kapitał zakładowy 220.000 zł, NIP: 542-021-03-91

0.016345